KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003630
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:24:46
30/5 09:58:27
1.500 kr
31/5 12:25:41